CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Recyklace zářivkových trubic / Technologie uřezávání konců (ECT)  

Technologie uřezávání konců (ECT)

End Cut Machine


Koncepce uřezávání konců a použití vzduchových nárazů představuje osvědčenou metodu pro získání výjimečně čistého skla z recyklace svítidel. Stroje pro uřezávání konců od společnosti MRT nabízejí vysokou kapacitu a přizpůsobivost, takže jsou velmi žádané u recyklačních firem i u výrobců svítidel, kteří recyklují jejich vlastní výrobní vratné materiály. Technologie pro uřezávání konců od společnosti MRT, určená k separaci různých jakostí luminoforových prášků (fosforů), skla a kovů, se považuje za nejlepší na trhu.

Navíc jsou pro dodávané standardní stroje na uřezávání konců k dispozici také různé volitelné položky, určené k uzpůsobení stroje podle různých zákaznických požadavků.

 

Jakým způsobem stroje na uřezávání konců pracují

 

Zářivkové trubice různých průměrů se podávají do stroje ECM. Zde se nejdříve odstraní konce trubic a potom se trubice pomocí vzduchových nárazových hubic čistí od luminoforového prášku. Pro dosažení čistoty frakce skla je velmi důležité dodržení vysoké úrovně přesnosti. Společnost MRT, jako vedoucí průmyslová technologická firma, může nabídnout nejčistší sklo, jaké je dostupné z recyklačního procesu svítidel, a to díky použití jedinečného dmýchacího procesu při průběžném pohybu trubice. Získané konce trubic, sklo a luminoforový prášek se potom shromažďují. Další výhodou je, že se získaný luminoforový prášek nyní může zpracovat k opětovnému použití.

 

 

 

Technické specifikace

 
Vstupní materiál Zářivkové trubice
  Délky trubek: 600 - 1800 mm
  Průměry trubek: 16, 26, 38 mm
Výstupní materiály Čiré sklo, skleněné střepy, hliníkové uzávěry, fluorescenční prášek
Hodinový Výkon Do 5000 výbojky za hodinu
Rozměry 4000 x 4000 x 2400 mm (délka x šířka x výška)
Elektrické zapojení 400 V 50 Hz
Spotřeba elektrické energie Maximální 22 kW 

 

 

Volitelné položky

 

 

 

Systém pro drcení koncových čepiček a prosívací systém

Systém pro drcení koncových čepiček a prosívací systém odlučuje železné kovy a hliníkové části z odpadového skla (sklo koncových přívodů).


Zvláště široký stroj pro uřezávání konců

Zvláště široký stroj ECM umožňuje zpracování rozměrnějších trubic. Maximální rozměr trubic u tohoto zvláště širokého stroje je 2400 mm.


Řadový hořákový systém

Tento systém řeže trubice při použití metody tepelného šoku. Řezání trubic s použitím této metody umožňuje dosažení ještě vyšší čistoty u frakce luminoforového prášku. Narozdíl od základní metody řezání kotoučem se nebudou ve frakci luminoforového prášku nacházet žádné stopy jemného skla.


Analyzátor MRT

Analyzátor MRT je detekční systém, který určuje a shromažďuje různé jakosti luminoforového prášku s cílem jeho opětovného použití. Analyzátor vyžaduje aplikaci řadového hořákového systému.

 

 

  Stáhněte si brožurku o stroji pro uřezávání konců (482 KB) Get Adobe Reader
           

 

MRT and Arcon company logos