CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Recyklace pneumatik / Uspořádání linky na zpracování pneumatik  

Uspořádání linky na zpracování pneumatik

Provozní zařízení pro granulaci a separaci pneumatik "E3000T Tyre Granulation and Separation Plant" zahrnuje výbavu podle následujících údajů. Toto provozní zařízení poskytuje střední vstupní kapacitu 2 až 2,25 tun za výrobní hodinu.

 

 

E3000 Tyre Granulation and Separation Plant

 

 

Pozice 1 : Jeden vstupní dopravník.

Pozice 2+3 : Jedno sekací zařízení "Super Chopper SC1412T" s rotorem o délce 1400 mm, s 12 letmo uloženými noži a se 7 statickými noži. Hydraulický motor Hägglund CB400 s hnací jednotkou o výkonu 160 kW. Samostatná elektrická napájecí deska, včetně spojitého řízení rychlosti. Standardní rychlost otáčení rotoru je 22 ot/min.

Včetně kotoučového posunovacího zařízení pro poskytnutí příležitostné podpory při podávání pneumatik nákladních vozidel do sekacího zařízení "Super Chopper". Toto kotoučové posunovací zařízení se uvádí do chodu na základě činnosti optického čidla, které je nainstalované ve vstupní násypce sekacího zařízení "Super Chopper". Pokud při uvíznutí pneumatiky nákladního vozidla ve vstupní násypce dojde v pevně stanovené době k aktivaci tohoto optického čidla, tak se uvede do chodu kotoučové posunovací zařízení. Kotoučové posunovací zařízení se ovládá hydraulicky.

Pozice 4 : Jedna servisní plošina k použití při vykonávání servisních a údržbářských činností na sekacím zařízení "Super Chopper".

Pozice 5 : Jeden vibrační výstupní dopravník.

Pozice 6 : Jeden vstupní dopravník.

Pozice 7: Jedno překlápěcí podávací zařízení pro poskytnutí vyrovnané ovladatelné rychlosti podávání do drtícího zařízení pro těžké provozní podmínky "Heavy Rasper". Zařízení se skládá z ocelového olemování bočnic pro těžké provozní podmínky ("Heavy Duty"), z podpěry z konstrukční oceli, z plnicí násypky o objemu asi 5 m3, a z dopravníkového pásu o šířce 1,220 mm z pryže a oceli, který je poháněný elektromotorem o výkonu 3,7/4,4 kW přes pomocnou hřídel převodovky pro těžké provozní podmínky.

Kmitočtově proměnné ovládání rychlosti pro přesné dávkování průtoku.

Hlavní rozměry d x š x v :                                 asi 6,1 x 2,3 x 5,4 m
Rozsah změn rychlosti při 50 Hz :                      2,9 až 5,7 m/min

Pozice 8 : Jedna servisní plošina k použití při vykonávání servisních a údržbářských činností na stroji.

Pozice 9 : Jedno víceúčelové strouhací zařízení "Multi Purpose Rasper" s rotorem o délce 1200 mm a s rychlostí otáčení rotoru 144 ot/min. Rotor je poháněný pomocí převodu s klínovým řemenem a pohon je opatřený 1 kusem elektromotoru 132 kW. Stroj se dodává s 15 letmo uloženými noži a se 16 statickými noži, a se sítem. Hlavní pouzdro je vybavené výměnnými otěrovými deskami, otěrovými kroužky a ostatními součástmi. Otevírání vstupní násypky / horního pouzdra a sítového kyvného rámu se ovládá hydraulickým motorem.

Pozice 10 : Jeden vibrační výstupní dopravník.

Pozice 11 : Jeden magnet umístěný nad pásem ("overband"). Tento magnet slouží k účinnému odstraňování uvolněné oceli z pryžového granulátu.

Pozice 12 : Jeden šroubový dopravník, otočný stolek, rozměry : Ø x délka = 300 x 6500 mm.

Pozice 13 : Jeden zásobník typu "V4" s objemem asi 4 m3. Účelem tohoto zásobníku je vyrovnávání výstupního objemu ze strouhacího zařízení pro těžké provozní podmínky "Heavy Rasper" na maximální vstupní rychlost pro jemný granulátor "Fine-Granulator". To je důležité, protože zatížení jemného granulátoru souvisí s výstupním rozměrem částeček.

Pozice 14 : Jeden jemný granulátor "Fine-Granulator FG1504" s rotorem o délce 1425 mm, s rychlostí otáčení rotoru 430 ot/min a s výkonem motoru 110 kW. Stroj je vybavený 18 letmo uloženými noži a 6 statickými noži. Jemný granulátor FG1500 se dodává s hydraulickým otevíráním horní části a rovněž sítového kyvného rámu, pro poskytnutí snadného přístupu k nožům a k rotoru, a pro poskytnutí snadného přístupu k výměně / k čištění síta.

Pozice 15 : Jeden tlakovzdušný dopravník k třídicímu zařízení "Classifier PC10T".

Pozice 16 : Jedna servisní plošina (pojízdný typ) k použití při vykonávání servisních a údržbářských činností na třídicích zařízeních "Classifier PC10 a PC15".

Pozice 17 : Jedno třídicí zařízení "Classifier PC10T". Třídicí zařízení "Classifier" se skládá ze sítové vrstvy pro separaci textilu a z dolního korýtka. K efektivní ochraně síta před ucpáváním slouží odskakování pryžových koulí. Samotná síta se mohou velmi snadno vyměnit. Prosévací plocha je asi 1,6 m2. Na třídicím zařízení "Classifier" se odstraní asi 40 až 50% textilu.

Pozice 18 : Jeden magnet umístěný nad pásem ("overband"). Tento magnet slouží k účinnému odstraňování uvolněné oceli z pryžového granulátu.

Pozice 19 : Jeden jemný granulátor "Fine-Granulator FG1504", podobný k zařízení na pozici 14.

Pozice 20 : Jeden tlakovzdušný dopravník k třídicímu zařízení "Classifier PC15".

Pozice 21 : Jedno třídicí zařízení "Classifier PC15T". Třídicí zařízení "Classifier" slouží k účinnému odstranění textilní frakce z pryžového granulátu. Zařízení se skládá ze dvou sítových vrstev se spodními korýtky ve svislém uspořádání - nahoře umístěná síta jsou opatřená kruhovými otvory a spodní korýtka jsou holá.

Pozice 22 : Jeden vibrační výstupní dopravník.

Pozice 23 : Jeden bubnový magnet pro odstranění oceli.

Pozice 24 : Jeden tlakovzdušný dopravník k odsávacímu zařízení "Aspirator UP1750".

Pozice 25 : Jedno odsávací zařízení "Aspirator UP1750". Odsávací zařízení "Aspirator" je určené k odloučení textilu z granulovaného pryžového produktu a k roztřídění pryže do tří rozměrových skupin. Celková prosévací plocha je asi 14 m2.

Pozice 26 : Jedna servisní plošina k použití při vykonávání servisních a údržbářských činností na odsávacím zařízení "Aspirator UP1750".

Pozice 27 : Jeden tlakovzdušný dopravník.

Pozice 28 : Jeden tlakovzdušný dopravník.

Pozice 29 : Jeden tlakovzdušný dopravník.

Pozice 30-32 : Elektrické ovládání pro celé provozní zařízení.

 

Eldan and Arcon company logos