CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Recyklace hliníku / Zařízení určené k recyklaci hliníku / Odlévání hliníkových ingotů  

Odlévání hliníkových ingotů

Jestliže chceme zabezpečit dlouhou životnost technologií používaných ve slévárnách, musí být zařízení správně navrhnuté a odolné. Na vývoji odlévacích strojů pro hliníkové ingoty jsme použili vlastní slévárnu, abychom byli nejstabilnější a nejspolehlivější na trhu. Uživatelům tak umožní maximální produktivitu a minimální odstávky. Sortiment odlévacích strojů pro hliníkové ingoty JMC umožňuje výrobu kuželů, kostek i dlouhých tyčí. Jsou lehko přizpůsobitelné individuálním požadavkům koncových uživatelů. Výrobci, kteří chtějí vyrábět vysoce kvalitní hliníkový granulát se budou určitě zajímat o JMC Centaur, který je unikátním systémem vyrábějícím granulát pravidelných tvarů a velikosti až 10 mm.

 

Odlévací stroje ingotů

 

Odlévací stroje ingotů JMC byly původně zkonstruované v naší vlastní slévárně a primárně využívané na práci s hliníkem. Tyto stroje musí být extrémně odolné, aby byly schopné ve slévárenském provozu mít dlouhou životnost, být dostatečně rychlé, efektivní a 100% spolehlivé. Uvedené požadavky jsou však tvrdým oříškem, takže nakupujeme jen nejkvalitnější odlitky a komponenty a samozřejmě i rámy montujeme sami z vysoce kvalitní oceli. Naše licí systémy jsou navrhované tak, aby minimalizovali tvorbu ztrusky, což dramaticky zvyšuje kvalitu vyráběných ingotů. Systém s nastavitelnou rychlostí umožňuje přesné řízení objemu kovu nalitého do každé formy a výrobu ingotů stejné hmotnosti a rozměrů. Poté se jednotlivé formy přesunou nahoru a dál okolo hlavy s řetězovým ozubením, pak se otočí směrem dolů a umožní ingotům vypadnout k čemuž jim dopomáhá i dvojice vytloukacích kladiv.

V nabídce je několik základních modelů, které vyrábějí kužele, kostky a nebo dlouhé ingotové tyče s výrobními kapacitami 5 až 10 t/h. Odlévací stroje JMC je možné objednat na zakázku, aby splňovali speciální a konkrétní požadavky vaší slévárny.
  

Výrobní linka na hliníkový granulát Centaur

 

Centaur je jedinečný odlévací systém kovů, který byl účelově vyvinutý a testovaný na výrobu vysoce kvalitního hliníkového granulátu pravidelného tvaru. Tento systém pracuje okolo vodou chlazeného rotujícícho licího stolu, který leje roztavený hliník ve formě kapek ze speciálních forem. Kapky na stole se otáčí o 360° a odfukují ze stolu pomocí vzduchového nože na dopravník. Tři stoly tak můžou vyrábět až 1750 kg/h granulí velikosti 10 mm. Následně je možné zařídit trídící systémy, které zabazpečují na výstupu nejkvalitnější možné granule. Systém Centaur je možné navrhnout přesně podle požadavků zákazníka.